UR-GE Destekleri

URGE Projeleri, katılan firmaların küresel pazarda elde edeceği açık ve kalıcı rekabet üstünlüğüne, satış hacimlerinin gelişmesine, üretim verimliliği, karlılık, istihdam artışına önemli katkıda bulunur.

Sürekli büyüyen firmalar, kendi sektörlerinin gelişimini sağlar ve üretecekleri teknolojilerle insanlığa faydalı olur, ülke refahını artırır.

Üyesi olduğunuz işbirliği kuruluşunun ( Ticaret ve Sanayi Odaları, Borsalar, İhracatçı Birlikleri vb. ) organize edeceği sektöre has URGE projelerinin faaliyet masraflarının %75’i, 5 yıl boyunca, desteklenir!

(Detaylı bilgi için www.hareketegec.com adresini ziyaret ediniz)

Projeler kapsamında ilk olarak ihtiyaç analizi yapılır ve rekabet gücü kazanmak için yapmanız gerekenlerle ihracat yapabileceğiniz pazarlar işin uzmanları tarafından tespit edilir (detaylı bilgi için www.hareketegec.com adresini ziyaret edebilirsiniz)


İhtiyaç analizinde tespit edilen sektöre özgü konularda eğitim& danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirilir ( detaylı bilgi için www.harekete.com adresini ziyaret edebilirsiniz)

 

Örneğin,

 • Hazır giyim sektörü UR-GE Projesinde medikal & spor çorabı üretim teknikleri danışmanlığı,
 • İklimlendirme Sektörü UR-GE Projesi kapsamında soğutma komponentleri yük hesaplama eğitimi,
 • Otomotiv Yan Sanayi Sektörü UR-GE Projesinde yalın üretim teknikleri danışmanlığı,
 • Yaş Meyve ve Sebze Sektörü UR-GE Projesinde Domateste kalıntı sorunu danışmanlığı vb.

 

Firmanızın ihracatını artırabileceği pazarlarda düzenlenen sektörel heyetlere katılarak dünyanın herhangi bir ülkesindeki potansiyel müşterilerinizle görüşme yapabilirsiniz. Üstelik heyet öncesinde, heyeti organize eden kuruluş, birlikte çalışacağı bir danışmanlık şirketi ile sizin görüşeceğiniz müşterileri bulur. (detaylı bilgi için www.hareketegec.com adresini ziyaret edebilirsiniz)

Alım heyetleri kapsamında, ürünlerinizi alma potansiyeli olan müşteriler Türkiye’de ve hatta firmanızda misafir edilir.

5 yıl bitince eğer isterseniz seçeceğiniz konularda, seçeceğiniz danışmandan 3 yıl süresince danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu danışmanlığa ilişkin başvuru ve ödeme süreçleri firmanız tarafından yürütülür. Alacağınız danışmanlığa ilişkin masrafların %70’i desteklenir. 

 

  

 

  NEDİR?

 


“Harekete Geç!”, şirketlerimizin ulusal ve küresel rekabet gücünün ve karlılığının arttırılmasını sağlayıcı bir Rönesans projesidir.

 • Akademik altyapısını saha deneyimleriyle pekiştirmiş uzman eğitmen ve danışmanlarıyla,
 • Güncel uygulamalarla proje katılımcılarında var olan cevherin ortaya çıkmasını sağlayacak ve kalıcı bir katma değer oluşturmalarını sağlayan “Uygulanabilir Bilgi Ekonomik Değer Taşır” felsefesiyle

tüm kümelenme ve uluslararası rekabetin güçlendirilmesi projelerine fikir aşamasından itibaren bütünleşik çözümler önermektedir.


Tamda bu doğrultuda Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü ülkemizdeki UR-GE, projelerine hem katılımcılar hem de ülkemiz kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanımı amacıyla bilgi, deneyim ve bunlardan elde ettiği görüşlerini doğrudan paylaşabilmek amacıyla “Harekete Geç” platformunu oluşturmaya karar vermiştir.

 

"Harekete Geç!" ticaret ve sanayi odaları, ihracatçı birlikleri, ticaret borsaları ve mesleki sivil toplum örgütlerinin UR-GE projelerinde bütünleşik çözümler sunar.

Harekete Geç! Projelerin fikir aşamasından itibaren;

 • Proje amaç ve hedeflerinin belirlenmesi,
 • Projenin dizayn edilmesi ve onay kurumlarında hazır hale getirilmesi,
 • Proje ihtiyaç analizinin hazırlanması,
 • Proje katılımcısı firmalara belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda eğitim hizmeti verilmesi,
 • Proje katılımcısı firmalara belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık / koçluk hizmeti verilmesi,
 • Yurtdışı Tanıtım Etkinlikleri kapsamında "Eşleştirme", "B2B İş Fırsatları Görüşmeleri" ve " Alım Heyetleri Getirilmesi " hizmeti verilmesi,
 • Proje süresi sonunda katılımcı firmaların ihtiyaç duyacağı alanlarda bireysel danışmanlık hizmeti verilmesi konusunda çözüm ortağınızdır.